Grāmatas “Jauri dzimtas “Zvanītāji” atklāšanas svētki Rucavā

Vakar, 20. martā, Rucavā ne tikai sagaidīts pavasaris, bet arī atzīmēti vairāki īpaši lieli un pieminēšanas vērti notikumi – grāmatas “Jauru dzimtas “Zvanītāji” atklāšanas svētki, Rucavas tradīciju kluba 20 gadu un tradīciju kopas “Rucavas sievas” 10 gadu jubilejas.

Pasākuma centrālajā daļā svētku organizatore – Triju zvaigžņu ordeņa virsniece, Rucavas tradīciju kluba vadītāja un grāmatas 2. daļas autore Sandra Aigare kopā ar Rucavas kultūras darbiniekiem, grāmatas 1. daļas autori Annu Ilonu Rogu un klātesot plašajai Jauru dzimtai, iepazīstināja sanākušos viesus ar grāmatas saturu, tās būtību un nozīmību ikvienam rucavniekam. Grāmata tapusi ar VKKF, bijušās Rucavas novada domes un pašu rucavnieku atbalstu, tādēļ divtik īpaša.

Ar apsveikumiem lielajos svētkos un labus vārdus vēlēja Saeimas deputātes Janīna Kursīte un Ilze Indriksone, Latvijas Nacionālā kultūras centra un Brīvdabas muzeja pārstāvji, Dienvidkurzemes novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Raivis Kalējs, kā arī vairākas folkloras kopas un Austras bērni.

Pasākuma laikā katrs no klātesošajiem varēja parakstīties par Rucavas kultūras telpas iekļaušanu UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Foto galerija ŠEIT.