Konkurss
Rokas

Ar mērķi attīstīt sociālo uzņēmējdarbību, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopā ar Luminor banku izsludina pieteikšanos sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursam "Tam labam būs augt 2023".

Konkursā līdz 20. septembrim aicināti piedalīties uzņēmumi ar vai bez sociālā uzņēmuma statusa, biedrības un nodibinājumi, kam nepieciešamas finansējums kādas jaunas idejas vai jau esoša projekta realizēšanai. Tāpat var pieteikties individuālas personas, kuras vēl tikai lolo savu sociālās uzņēmējdarbības ideju, meklējot starta finansējumu. Papildus punktus vērtēšanā iegūs idejas, kur piedāvātais produkts vai pakalpojums risina ilgtspējas jautājumus un ir vērsts uz dabas saudzēšanu un zaļo kursu.

Sociālās uzņēmējdarbības būtība ir ražot preces vai sniegt pakalpojumus ar mērķi risināt kādu sociālo problēmu, radot labumu sabiedrībai.

Šobrīd Latvijā dažādās jomās aktīvi darbojas 210 uzņēmumi, kam piešķirts sociālā uzņēmuma statuss, taču realitātē sociālās uzņēmējdarbības veicēju ir daudz vairāk. Konkurss "Tam labam būs augt" ir vērtīgs atbalsts un atspēriens jaunu sociālā biznesa ideju uzsākšanai un jau esošu organizāciju stiprināšanai.

Konkurss norisināsies trīs kārtās. Lai pieteiktu dalību, ir jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa. Konkursa otrajai kārtai tiks virzītas 25 spēcīgākās idejas, kuru autori piedalīsies apmācībās un apgūs pičošanas mākslu. Konkursa fināls notiks 12. oktobrī Rīgā, kur desmit finālisti uz skatuves piecās minūtēs prezentēs savu ideju konkursa žūrijai un tiešraides skatītājiem visā Latvijā. Konkursa tiešraide būs skatāma portālā "Delfi.lv". Arī skatītājiem būs iespēja balsot par savu favorītu.

Konkursa noslēgumā divi dalībnieki katrs saņems naudas balvu 4000 eiro apmērā. Šogad kopējais balvu fonds – finansējums sociālās biznesa idejas realizēšanai vai organizācijas attīstībai – ir 8000 eiro.

Uzvarētājus noteiks konkursa žūrija un tiešraides skatītāju balsojums.

Prezentāciju konkursā "Tam labam būs augt" pērn pieteicās vairāk kā 50 dalībnieku, un finālā uzvaru guva sociālais uzņēmums "GL Development", kas ražo funkcionālos apģērbus un aksesuārus bērniem ar kustību traucējumiem. Par otru uzvarētāju kļuva Branku jauniešu centrs "Tuvu" ar ideju Ozolniekos izveidot "Coffee Shop" – konteinera tipa kafejnīcu, kur jauniešiem iegūt pirmo oficiālo darba pieredzi, atvieglojot iekļūšanu darba tirgū.

Dalība konkursā ir bezmaksas.

Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājaslapā: https://sua.lv/konkurss-2023

 

Papildu informācija:

Līga Ivanova,

liga@sua.lv,

+371 26464686.