EKG2027 Projektu konkurss Eiropas diena
Tikšanās

9. maijā visā Eiropā plaši atzīmē Eiropas dienu, kad eiropieši svin mieru un vienotību. Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 (Liepāja 2027) komanda aicina iesaistīties šīs dienas aktualizācijā - kopā ar Liepājas pilsētas un Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu ļaudīm kopīgi radīt dažādas līdziesaistes aktivitātes un pašiem aktīvi līdzdarboties.

Martā nodibinājums “Liepāja 2027” izsludināja projektu konkursu, kura mērķis bija veicināt iedzīvotāju līdzdalību, lai ar kultūras notikumu palīdzību vairotu apziņu, ka visi esam savstarpēji saistīti un līdzatbildīgi par notiekošo savā apkaimē, pilsētā, pagastā, novadā, valstī un Eiropā kopumā, tādēļ mums katram ir iespēja rīkoties.

Paralēli pieciem notikumiem, kuri saņems atbalstu izsludinātajā projektu konkursā, 9. maijā paredzētas vēl arī citas “Liepāja 2027” organizētas radošas aktivitātes Eiropas dienas atzīmēšanai.

Dienvidkurzemē šīs dienas galvenā aktivitāte - biedrības ”StrettaART” pasākums  “Eiropas atklājumi: Orientēšanās spēle un akustiskās mūzikas koncerts Aizputē”.

Uzvarētāju Dienvidkurzemes novadā noteica paši iedzīvotāji balsošanas sapulcē, kas norisinājās aprīļa sākumā Dienvidkurzemes novada bibliotēkā.

Tāpat šajā dienā pulksten 18 radošās (ne)miera zemes teritorijā (Liepājas apkaimēs, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novada pilsētās un pagastos) uzvilks buras, kas kalpos kā simbols mūsu kopīgi uzsāktajā ceļā uz 2027. gadu – Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Par buru akciju plašāka informācija būs publicēta Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 mājaslapā www.liepaja2027.lv, vai arī aicinām sekot līdzi aktualitātēm nodibinājuma Facebook kontā @Liepaja2027.

Papildus informācijai un saziņai par buru akciju, sazināties ar “Liepāja 2027” sabiedrības līdziesaistes eksperti Maiju Jankovsku, rakstot maija.jankovska@liepaja2027.lv vai zvanot +371 26516115.