kultūra Muzejs
Apriķu muzejs

Oktobris iekrāso ne tikai rudens pilnbriedu, bet arī Apriķu muzeja 35 gadu jubileju. Atzīmējot muzeja pastāvēšanas gadadienu, Apriķu muzeja kolektīvs aicina ikvienu piedalīties un apmeklēt svētku pasākumu 29. oktobrī plkst. 14.00, kas būs kā atmiņu un pateicību piepildīta pēcpusdiena kopā folkloras kopas “Atštaukas” izpildītajām spēka dziesmām.

“Šie gadi muzejam lauku apvidū reizē ir gan daudz, gan maz, taču šis ir arī atskaites punkts, kas ļauj novērtēt muzeja darbu. Prieks, ja izdodas savākt senas, cauri laikiem saglabātas lietas un atmiņu stāstus, kas otru dzīvi iegūst izstādēs un ekspozīcijās. Gandarījumu sagādā radošais un bezgala interesantais gida darbs un satikšanās ar cilvēkiem. Tas ir bijis pietiekami, lai paveiktu arī nozīmīgākos restaurācijas procesus un iedzīvinātu muzeju, vienlaikus apzinoties, ka kultūras pieminekļa uzturēšanā nav brīvdienu, un darbs turpinās. Muzejs mainās un atrod aizvien jaunus izteiksmes veidus, apliecinot savu radošumu, tas harmoniski iekrāso Dienvidkurzemes novada kopējo tēlu,” par muzeja īpašo auru un savu sirdsdarbu dalās Apriķu muzeja vadītāja Aina Cērmane, kas Apriķu muižas ēkā iekārtotajā muzejā darbojas jau kopš tā dibināšanas.

Kopš 2018. gada, kad likvidēja Apriķu pamatskolu, muzejs ir pārņēmis savā apsaimniekošanā visas muižas telpas, piedāvājot daudzveidīgu ekspozīciju klāstu. Pārmantotās skolas telpas piedzīvojušas vizuālas pārmaiņas, ekspozīciju iekārtojums ieguvis mūsdienīga muzeja izskatu, kā piemēram, interaktīvā ekspozīcija par Karla Gustava Mannerheima personību.