Uzņēmēji Riga Food 2023
Riga Food 2023

Aizvadītajā nedēļā no 2023. gada 7. līdz 9. septembrim Rīgā, starptautiskajā izstāžu zālē Ķīpsalā, norisinājās pārtikas nozares centrālais notikums Baltijā – izstāde “Riga Food 2023”, kas vienkopus pulcē gardēžus un pārtikas nozares profesionāļus no visas pasaules.

Arī šogad vairāki Dienvidkurzemes novada pārtikas ražotāji, kas jau arī citus gadus individuāli piedalījušies izstādē, labprāt atsaucās pašvaldības aicinājumam piedalīties izstādē zem kopīga Dienvidkurzemes novada stenda.

Šogad stendā savus ražojumus prezentēja – “Birzmaļu medus”, “Aizputes Vīna darītava”, “BERRY wind”, SIA “Ābolīt’s”, SIA “EVI&JO”, SIA “SC Grand”, SIA “Kurzemes gaļsaimnieks”, SIA “Ceļnieki”, AS LPB “Priekules maizes ceptuve”, SIA “Otaņķu dzirnavnieks” un “Grobiņas Spēkavots”.

Apciemot sava novada uzņēmējus uz Rīgu bija atbraucis arī Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aivars Priedols, kurš apmeklējuma laikā kopā ar komercdarbības speciālisti Leldi Lēvaldi - Dāvidu ierakstīja TV sižetu par novada uzņēmējiem un pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbības attīstībā un veicināšanā. Sižets būs skatāms 24. septembrī plkst. 10.00 TV3 Life raidījumā “BIZNESA ATTĪSTĪBA”, ar atkārtojumu 25. septembra vakarā.

Bet pats lielākais pagodinājums visas izstādes norises laikā bija Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča viesošanās Dienvidkurzemes novada stendā, iepazīstot mūsu ražotājus un viņu produkciju. Uzklausot katra uzņēmēja stāstu par produkciju, prezidents atzinīgi novērtēja kā lielo uzņēmumu veikumu, tā arī mājražotāju ieguldīto laiku un mīlestību produkcijas sagatavē. Kā pateicību par viņiem veltīto laiku un stenda apmeklējumu, novada uzņēmēji prezidentam dāvāja savus ražojumus ar veltījumu “Lai labi garšo!”.

Paši uzņēmēji, kuri trīs dienas aktīvi darbojās Dienvidkurzemes novada stendā, atzina, ka dalība izstādē ir labs veids, kā parādīt savus ražojumus plašākai publikai, iegūt pieredzi un atrast sadarbības partnerus, tāpat izstādē iespējams apskatīt specializēto aprīkojumu un ierīces ražošanas modernizēšanai un jaudas paplašināšanai. Viņi augstu vērtē pašvaldības iniciatīvu kopīga stenda pieteikšanai izstādē, sedzot izstādes dalības un stenda izmaksas, kas ir liels atbalsts uzņēmējam.

Dienvidkurzemes novada stends izstādē atradās ļoti izdevīgā novietojumā – pie pašām ieejas durvīm. Stends bija bija košs un pamanāms, un trīs dienu garumā to apmeklēja daudzi interesenti. Iespējams, to veicināja arī SIA “Otaņķu dzirnavnieks” piedāvātais ātro jautājumu konkursiņš, kurā varēja laimēt uzņēmuma iecienīto produktu “Gudrie graudi”. Aizputes Vīna darītavas produkcija ir Santu ģimenes ilggadējās darbošanās rezultāts, tāpat rindas uz degustāciju un produktu iegādi veidojās pie “Birzmaļu medus”, “BERRY wind”, SIA “EVI&JO”, SIA “SC Grand” un SIA “Ceļnieki” galdiem.

Savukārt pašvaldības vecākā komercdarbības speciāliste Lelde Lēvalde- Dāvida, kura bija galvenā organizatore dalībai “Riga Food 2023” izstādē un novada kopīga stenda izveidē, izstādes noslēguma dienā saka: “Šogad pirmo reizi veidojām Dienvidkurzemes novada pārtikas ražotāju kopstendu. Mums izdevās iepazīstināt Latvijas un pasaules pārtikas ražotājus, izstādes apmeklētājus un dažādu jomu speciālistus ar savu dažādo piedāvājuma klāstu un gardo produkciju, ko piedāvā mūsu ražotāji”. Viņa pateicas novada uzņēmējiem, kuri piedalījās izstādē, aicinot uz tikšanos jau nākamgad un piebilstot: “Savā pulciņā aicinām arī citus novada uzņēmējus, lai visiem varam parādīt, cik daudzpusīgi, interesanti un aizrautīgi uzņēmēji darbojas Dienvidkurzemes novadā!”

Uz tikšanos nākamgad izstādē “Riga Food”!