Ziemassvētku kartiņas
Kartiņa

Lai Ziemassvētku laikā rosinātu bērnus un jauniešus piedalīties mūsu novada vizuālā tēla pilnveidošanā, novembrī Izglītības pārvalde novada izglītības iestādēm izsludināja konkursu “Ziemassvētku apsveikuma kartīte”, aicinot tajā piedalīties visa vecuma bērnus un jauniešu.

Atsaucība bija ļoti liela un darbiņi koši, radoši un rūpīgi izstrādāti. Zīmējumos rotājas gan Ziemassvētku tradicionālie simboli: eglītes, grezni rotājumi, rūķi, Ziemassvētku vecītis un daudz kas cits, gan arī mākslas darbos bija apspēlēta mūsu novada simbolika un konkrētas novada vietas. Savos radošajos darbiņos vairāki jaunie mākslinieki uzvēruši arī novada vienotības tēmu – to, ka no bijušajiem astoņiem novadiem tagad esam visi kopā vienā un, kā mums tur klājas. Kopā tika iesūtīti 106 bērnu darbi no 32 izglītības iestādēm.

No konkursam iesūtītajiem darbiem Izglītības pārvalde izvēlējās zīmējumus, kurus izmantos svētku kartīšu sagatavošanai, lai nosūtītu kā sveicienu svētkos saviem sadarbības partneriem. Apsveikumi taps, izmantojot Ievas Jansones un Ances Grīnfeldes ( Grobiņas Mūzikas un mākslas skola), Emmas Špickopfas (Grobiņas Skolēnu interešu centrs), Birutas Martas Grīnfogeles, Endijas Petrauskas (Kalvenes pamatskola), Ričarda Sērmola (Mežupes pamatskola), Evelīnas Lankas (Nīcas vidusskola), Emīla Āfelda (Cīravas pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis”), Samantas Eglītes (Grobiņas pirmsskolas izglītības iestāde “Ūdelīte”) un Agneses Eidiņas (Priekules vidusskola) zīmējumus.

Arī Dienvidkurzemes novada pašvaldība svētku kartīšu sagatavošanai šogad priekšroku devusi novada jauni mākslinieku darbiņiem. Tos izmantojot, taps gan digitālie, gan drukātie apsveikumi, kurus rotās Elzas Skangales (Nīcas vidusskola), Kārļa Gestes (Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskola), Ralfa Gūtmaņa (Pāvilostas Mūzikas un mākslas skola) un Martas Poles (Dzērves pamatskolas) zīmējumi.

Lai pateiktu paldies zīmējumu konkursa dalībniekiem, 15. decembrī  un 19. decembrī jaunie mākslinieki tiksies pasākumos pie Ziemassvētku vecīša, kur kopā ar rūķiem ies rotaļās, dziedās Ziemassvētku dziesmas un katrs darba autors saņēms Pateicības rakstu un dāvaniņu no Izglītības pārvaldes.

Lai visiem košs, radošs un veiksmīgs Jaunais gads!