tūrisms
DKN Travel

Šī gada deviņos mēnešos ārvalstu viesu skaits Dienvidkurzemes novadā pieaudzis par 51%, liecina statistika un Dienvidkurzemes novada tūrisma centra apkopotā informācija.

Viesu skaits Dienvidkurzemes novada tūrisma mītnēs pieaudzis par 24%, pārsniedzot 2019. gada rādītājus. Pieaugums vērojams arī uzturēšanās ilgumā – tūristi novadā uzturējušies ilgāk, sasniedzot pieaugumu par 8 procentpunktiem.

Augstākais naktsmītņu noslogojums bija vērojams jūlijā un augustā, kad tūrisma mītnes ir noslogotas visvairāk. Kopā pirmajos 9 mēnešos Dienvidkurzemes novadā viesnīcās, viesu namos un brīvdienu mājās tūristi pavadījuši 43 836 naktis.

No visiem ārvalstu viesiem novadu visbiežāk apmeklējuši lietuvieši, kas kopā ir 68%. Tūristi no Vācijas ir samazinājušies par 2% un ierindojas 2. vietā, kopā 20% no ārvalstu viesiem. Tāpat Dienvidkurzemes novadu ievērojamā skaitā apmeklējuši tūristi no Lielbritānijas, Polijas un Igaunijas.

Ārvalstu viesu skaits novada tūrisma mītnēs ir 25%, salīdzinot ar Latvijas tūristu skaitu, kas ir 75% no tūristu skaita novadā.

Kopā Dienvidkurzemes novadā ir 209 tūrisma mītnes šādās grupās: viesnīcas, viesu mājas, brīvdienu mājas, apartamenti un kempingi. Līdz ar tūristu skaita pieaugumu tūrisma nozare novadā attīstās, tādējādi nodrošinot arī sekmīgu mazā biznesa attīstību un darba iespējas novada iedzīvotājiem.

Pašvaldības aģentūra “Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs” šī gada pirmajos deviņos mēnešos kopā apkalpojis 21 694 apmeklētājus, kas ir par 20% vairāk nekā 2021. gadā. Vislielākais apmeklētāju skaits novadā bijis Pāvilostas tūrisma centrā – 5072 personas.

Pirms administratīvi teritoriālās reformas reģionā darbojās astoņu novadu tūrisma interneta mājaslapas, kas nodrošināja informāciju par atpūtas un tūrisma iespējām reģionā. 2021. gada nogalē Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs izveidoja jaunu interneta mājaslapu www.dienvidkurzeme.travel, kā rezultātā mājaslapas apmeklētāju skaits pret bijušo astoņu novadu mājaslapu apmeklējumu ir pieaudzis par 62 procentpunktiem, sasniedzot lielāku auditoriju un nodrošinot informāciju par tūrisma un atpūtas iespējām Dienvidkurzemes novada tūrisma centrā.

Mājaslapas apmeklētāji 2022. gadā no janvāra līdz oktobrim visvairāk meklējuši informāciju par mājas kafejnīcām Dienvidkurzemes novadā, pārgājienu seriālu “Izpēdo Dienvidkurzemi” un tūrisma festivālu “Bārtas rudens”, kas arī bija šī gada lielākie tūrisma pasākumi mūsu novadā.

No tūrisma naktsmītnēm interneta mājaslapā www.dienvidkurzeme.travel apmeklētāji visvairāk meklējuši informāciju par nakšņošanas iespējām Nīcas apkārtnē, Pāvilostā un Rucavas apkārtnē.

Pašvaldības aģentūra “Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs” ikdienā sadarbojas ar novada tūrisma uzņēmējiem, ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem, tūrisma gidiem un nevalstiskajām organizācijām. Tā speciālisti apkopo informāciju, veidojot tūrisma datu bāzi par nozari, sniedz aktuālo informāciju par tūrisma un atpūtas iespējām Dienvidkurzemes novadā un organizē mārketinga aktivitātes. Tūrisma centrs sadarbojas arī ar Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroju, Kurzemes Tūrisma asociāciju, “Lauku ceļotāju”, Kurzemes plānošanas reģionu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Latvijas Piļu un muižu asociāciju, nodrošinot projektu vadību, mārketinga aktivitātes un kvalitatīvas informācijas sniegšanas pakalpojumu, lai kopā ar tūrisma uzņēmējiem un organizācijām veidotu Dienvidkurzemes novadu par izcilu tūrisma galamērķi. 

 

Informāciju sagatavojis:

Raimonds Reinis,

pašvaldības aģentūras “Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs”

eksperts tūrisma jautājumos