Grobiņai 328 kultūra Izstādes atklāšana
keramika

Grobiņas 328. dzimšanas dienas svētku ietvaros, 25. februārī plkst. 14.00 Zentas Mauriņas piemiņas istabās norisināsies Tautas daiļamata meistares Deboras Dzenes (dzim. Ukstiņa) keramikas darbu izstādes “Dzīves māksla” atklāšana, kā arī tikšanās ar pašu meistari. Izstādi papildinās arī TLMS” Kursa” austās tekstilijas.

“No visām mākslām cilvēks vismazāk vērības piegriež dzīves mākslai.” “Skaistums ir tilts pāri visdrūmākam bezdibenim” – no šīm Zentas Mauriņas atziņām keramiķe iedvesmojusies, izvēloties rīkot savas dzīves 80 gadu jubilejai veltīto personālizstādi Grobiņā.

Pirms 80 gadiem  14.  februārī pastmeistara Eduarda Ukstiņa ģimenē piedzima pastarīte Debora. No 1945. gada līdz 1951. gadam ģimene dzīvojusi Grobiņā,  mājā kurā iepriekš mitusi Mauriņu ģimene un kur jau 25 gadus kā darbojas rakstnieces Zentas Mauriņas piemiņas istabas.

Interese par mālu bijušajai grobiņniecei radusies, dzīvojot Rīgā un darbojoties Tautas lietišķās mākslas studijā “Māra”. Māksliniecei tuvs ir tradicionāli latviskais stils – zaļganais un brūnais. Bet radošā uguns reizēm uzplaiksnī kādā ugunīgi sarkanā podā. Viņas darbi tiek glabāti Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja mūsdienu lietišķās mākslas krājumā un izceļojuši izstādēs.

Keramiķes izstādes ir ceļojušas no Alūksnes līdz Liepājai, Somijai, Norvēģijai, Islandei un citām vietām. Grobiņā māksliniecei šī būs atgriešanās – pirms desmit gadiem, svinot 70 gadu jubileju, arī Zentas Mauriņas piemiņas istabās notika viņas darbu izstāde. Šajā reizē izstādi papildinās Tautas lietišķās mākslas studijas “Kursa” dalībnieču austās tekstīlijas.

Izstāde apskatāma līdz 31. martam no otrdienas līdz piektdienai no 11.00 – 17.00.

Izstādes

Maija Rolava,
Zentas Mauriņas piemiņas istabu vadītāja
t: +371 26191522
e - pasts: maija.rolava@kultura.dkn.lv