Senās uguns nakts
Uguns

Augusta pēdējās nedēļas nogales sestdienā, 27. augustā, Baltijas jūras krastā tradicionāli tiek aizdegti simtiem ugunskuru, atzīmējot Senās uguns nakti. Arī garākajā Latvijas pludmalē – Dienvidkurzemē, norisināsies vairāki pasākumi, kas veltīti šai 1992. gadā Igaunijā aizsāktajai tradīcijai. No Papes līdz Pāvilostai cilvēki pulcēsies jūras krastā, iedegs ugunskurus un klausīsies mūzikas skaņās, atceroties, ka jūra mums viena un tā ir jātur godā.

PĀVILOSTA

  • Plkst. 20.30 pludmalē iepretim kafejnīcai “Ākagals” tiks aizdedzināta mākslinieka Zigmunda Viļņa salmu figūra un to pavadīs grupas “Transcendentāles” radītā mūzika.
  • Plkst. 22.00 Upesmuižas parka estrādē šīs vasaras pēdējā zaļumballe kopā ar grupu “Liedags”.
  • Plkst. 20.00 viesu namā “Laikas” kā katru gadu, arī šogad, saimnieki aicina tiekties “Senās Uguns naktī “Laikās””. Līdzi jāņem labu garastāvokli, mazu cienastu kopīgam mielastam un laikapstākļiem piemērotu apģērbu. Austras bērni arī ir piekrituši būt kopā šajā vakarā ar “Laiku” viesiem. Saimnieki parūpēsies par gardu piparmētru tēju.

JŪRMALCIEMS

  • Plkst. 20.00 pie tīklu mājas “Piestātne” pasākums kopā ar grupu “Willow farm”.

PAPES ĶOŅU CIEMS

  • No plkst. 12.00 Zvejnieku – zemnieku sētā “Vītolnieki” māla darbnīcas atklāšana “Māliņu kleķerētavas”  Dzintarvējos. Būs gan lekcija par Rucavas podniecību gadu gaitā no 19. līdz 20. gs, darbnīca Zanes Eltermanes vadībā, kā arī izsole, kurā varēs iegādāties pirmos darbnīcā tapušos traukus.
  • Plkst. 15.00 sāksies dažādas darbnīcas un muzikālas aktivitātes no “Vītolnieku” līdz “Mikjāņu” sētai. Norisināsies tradicionālā koka logu stiklošanas jeb ķitēšanas darbnīca, kā arī perkusiju, niedru jumtu, keramikas, bišu vaska sveču, sietspiedes, lāpu darināšanas, dzintaru mezglošanas un kalēju darbnīcas.
  • Plkst. 21.00 “Vītolnieku” sētā pulcēšanās lāpu gājienam. Pēc gājiena, iestājoties tumsai, grupas “Rāva” koncerts.   

Dodies attālinātajā “Izpēdo Dienvidkurzemi” posmā “Senās uguns nakts pārgājiens Dienvidkurzemē”, skaiti ugunskurus un sociālajos tīkos publicē bildes, izmantojot tēmturi #izpēdodienvidkurzemi, lai tiktu pieskaitīts pie pārgājienu seriāla dalībniekiem. Jo atgādinām, ka, piedaloties vismaz trīs seriāla posmos, būs iespēja tikt pie pārsteiguma balvām.