tūrisms
Tūrisma punkts Grobiņā

Dienvidkurzemes novada Grobiņā atklāts Latvijā pirmais tūrisma informācijas punkts ar virtuālo konsultantu. Ar tā palīdzību ikviens Grobiņas un novada apmeklētājs, kā arī vietējie iedzīvotāji, kas interesējas par novada tūrisma objektiem, varēs saņemt sev interesējošo informāciju, attālināti sazinoties ar kādu no Dienvidkurzemes novada Tūrisma centru speciālistiem.

Jaunais tūrisma informācijas punkts atrodas Grobiņā Dzērves laukumā iepretim viduslaiku pilsdrupām. Tas ir neliels slēgta tipa pašapkalpošanās paviljons, kurā ieejot, klientam ir iespēja iegūt informāciju par tūrisma iespējām visā Dienvidkurzemes novadā. Paviljona iekšpusē ir izvietoti tūrisma bukleti, brošūras un tūrisma kartes, ko var paņemt bez maksas.

Tūrisma paviljons ir pilnībā automatizēts: klientam ierodoties, ieslēdzas apgaismojums un sāk darboties visas pārējās interaktīvās ierīces. Paviljonā atrodas interaktīvs stends, ar kura palīdzību iespējams izzināt tūrisma iespējas Dienvidkurzemes novadā. Pieskaroties digitālajam ekrānam, apmeklētāji var izvēlēties sev interesējošās vietas, izlasīt to aprakstus, apskatīt bilžu galerijas un kā arī saņemt kontaktinformāciju.  

Lai gan Latvijā ir dažādi digitālie informācijas stendi, līdz šim nevienā no tiem nav nodrošināta attālināta saziņas iespēja ar konsultantu. Grobiņā izvietotajā paviljonā tāda ir. Sazināšanās ar virtuālo konsultantu notiek ar video zvana starpniecību. Uz jautājumiem atbild kāds no Dienvidkurzemes novada Tūrisma centra speciālistiem.

Paviljons ir atvērts visu diennakti bez brīvdienām.

Video zvanu iespējas ir nodrošinātas darba dienās no pulksten 10.00 līdz 17.00, brīvdienās no 10.00 līdz 15.00.

Tūrisma informācijas punkta ar virtuālo konsultantu idejas autors ir Dienvidkurzemes novada Tūrisma centra eksperts tūrisma jautājumos Raimonds Reinis, kurš pats ir kaislīgs ceļotājs un iepazinis dažādu valstu pieredzi, kā informēt ceļotājus par piedāvātajām iespējam. “Visā pasaulē aizvien straujāk attīstās informācijas sniegšanas iespējas un jāsaprot, ka, jāiet līdzi laikam,” saka R. Reinis. “Mūsdienās, izmantojot digitālās tehnoloģijas, mēs varam gan ietaupīt resursus, gan informācijas iegūšanas laiku. Tāpēc jau sen manā galvā rosījās doma par šāda tūrisma informācijas punkta izveidi, un man ir liels prieks, ka kopā ar komandu mums ir izdevies šo ideju īstenot!”

 

Informāciju sagatavojusi:

Kristīne Pastore,

Dienvidkurzemes novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja,

tālrunis: +371 26427464