Projekta aktualitāte
1

2018./2019.mācību gada otrajā semestrī Grobiņas novada skolēniem ir notikušas 12 karjeras attīstības atbalsta pasākumi.

Maijā:

Grobiņas sākumskolas:

- 6.a klases skolēni devās uz uzņēmumu SIA Liepājas ūdens, lai uzzinātu par uzņēmuma darbību un tajā nepieciešamajām profesijām. (KAA pasākums “Iepazīstu profesijas”)

- 6.c klases skolēni uzzināja, kādas profesijas nepieciešamas, lai strādātu AS Liepājas papīrs. (KAA pasākums “Ražots Latvijā”)

- 4.b klases skolēni KAA pasākuma “Tradicionālo amatu iepazīšana” ietvaros Siguldas pils kvartālā uzzināja un paši izmēģināja visu par Siguldas simbola Spieķīša darināšanu.

- 3.b klases skolēni devās uz Sakas pagasta “Ievlejām”, lai uzzinātu, kas ir jāprot maizniekam, lai tiktu pie garda maizes kukulīša. (KAA pasākums “Tradicionālo amatu iepazīšana”)

- 6.b klases skolēni devās uz Ventspils novada Vārves pagastu, lai saimniecībā “Bitnieki” uzzinātu, kas jāprot un ko dara biškopis. Uzzināja, kā darbojas ģimenes uzņēmums. (KAA pasākums “Iepazīstu profesiju”).

Kapsēdes pamatskolas:

- 1.-4.klašu skolēni apmeklēja keramikas darbnīcu “Vilki” Rudbāržu pagastā, lai kopā ar keramiķi Gunu Rubežu iepazītu podnieka darbu (KAA pasākums “Tradicionālo amatu iepazīšana”).

2

 

Aprīlī:

- Grobiņas sākumskolas 4.-6.klašu skolēni un Grobiņas ģimnāzijas 7.-12.klašu skolēni KAA pasākumā “Satiekam personības” uzzināja veiksmīgas karjeras stāstu, ko stāstīja mūzikas grupas “Santehniķi” dalībnieki Emīls Mangulis un Elans Kristaps Pureklis.

- Mūzikas virziena Grobiņas sākumskolas un ģimnāzijas klašu skolēni, kuri apgūst flautas spēli, KAA pasākumā “Meistars no debesīm nekrīt” tikās ar flautas pedagoģi Lieni Denisjuku- Straupi, kura iepazīstināja skolēnus ar savu karjeras stāstu. Skolēniem bija iespēja piedalīties meistarklasē un noklausīties priekšnesumus.

3

Martā:

- Grobiņas sākumskolas 4. – 5.klašu skolēniem, Kapsēdes pamatskolas 6.-9.klašu skolēniem un Grobiņas ģimnāzijas 7.-11.klašu skolēniem KAA pasākumā “Es – savas karjeras veidotājs” bija iespēja piedalīties karjeras nodarbībās, kuras vadīja pieredzējuši karjeras speciālisti Jolanta Priede un Mārtiņš Geida. Nodarbībās skolēni varēja uzzināt karjeras veidošanas ceļus, uzdot jautājumus un saņemt sev interesējošu informāciju.

- Grobiņas ģimnāzijas 7.-8.klašu meitenes un zēni nodarbībās ar kosmetoloģi Elizabeti Timofejevu un SIA Wind Shop pārstāvi padziļināja savu izpratni par skaistumkopšanas nozares profesijām (KAA pasākums “Iepazīstu profesiju”).

- Grobiņas ģimnāzijas 11.-12.klašu skolēni apmeklēja izglītības iestāžu izstādi “Skola 2019” Rīgā.

4

 Februārī:

- Grobiņas sākumskolas 5.d klases skolēni KAA pasākumā “Iepazīstu profesiju” devās uz Sakas pagasta “Ievlejām”, lai uzzinātu, kā darbojas neliels ģimenes uzņēmums, ko nozīmē būt par uzņēmuma vadītāju, kādas prasmes un zināšanas nepieciešamas, lai darītu šo darbu.

 

Informāciju sagatavoja Inga Mikuļska, Dina Kundziņa

pedagogi karjeras konsultantes Grobiņas novadā.