Grāmata

Teju 20 gadu laikā veiktais darbs Rucavas bagātā cimdu mantojuma apzināšanā, izpētē un publicēšanā ir vainagojies panākumiem – apgādā “Zinātne” ar tā enerģiskās vadītājas Ingrīdas Segliņas gādību un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu dienas gaismu ieraudzījusi grāmata “Rucavas cimdu mantojums”.

Rucava ir īpaša ar savu bagāto cimdu mantojumu – Rucavas cimdu kolekcijas ir vienas no lielākajām Valsts krātuvju fondos. Joprojām daudzu rucavnieku mājās glabājas mantotie un par piemiņu bērēs iegūtie cimdi. Daudz ir adītāju visā Latvijā, kas par savas meistarības kalngalu uzskata rakstu un krāsu ziņā bagātīgo Rucavas dubulteņu, bet jo īpaši, smalko un sarežģīto Rucavas pirkstaiņu adīšanu. Liela interese par Rucavas cimdu mantojumu ir arī ārvalstu tūristiem.

Jaunajā grāmata iekļautas 228 līdz mūsdienām saglabāto Rucavas cimdu pāru fotogrāfijas ar Ingas Tapiņas veidotajiem raksta zīmējumiem. Cimdus atlasīt, sakārtot un datēt līdzēja Rucavas amatniecības kopas adītājas Aleksandras Maksakovas vadībā. Grāmatā praktiskus ieteikumus cimdu adīšanā sniegusi Mg.Art Ziedīte Muze, bet grāmatas sastādītāja un ievadraksta autore – Dr. Hist. Aija Jansone.

1. aprīli plkst. 14.00 grāmatas “Rucavas cimdu mantojums” atvēršana norisināsies Vislatvijas pasākuma “Satiec savu meistaru!” ietvaros Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Priedes krogā, kopā ar grāmatas veidotājiem un Rucavas adīšanas meistarēm.

Bet 8. aprīlī plkst. 12.00 grāmatas atvēršanas svētki gaidīs interesentus  Rucavas centra dzirnavās, ar iespēju iepazīt un iegādāties grāmatu un tikties ar Rucavas cimdu mantojuma glabātājiem un adīšanas meistarēm.

Informāciju sagatavojusi:
Ilze Elbere,
Dienvidkurzemes novada
sabiedrisko attiecību speciāliste
t.: +371 25951515
e-pasts: ilze.elbere@dkn.lv