Projekta aktualitāte
JĀNIS TROFIMOVS
Logo

Projekts “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Rucavas novadā” (Nr.9.3.1.1/19/I/035)

 

Šī gada 20. aprīlī Rucavā svinīgi atklāja grupu dzīvokļu māju “Sudrabi”. Kopumā tajā ir vietas 11 cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Patlaban no tām aizņemtas četras.

Grupu dzīvokļu mājā “Sudrabi” ir 2020. gadā bijušajā Rucavas novada pašvaldības uzsāktais ES fonda projekts “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Rucavas novadā” (Nr.9.3.1.1/19/I/035), bet pašu ēku ekspluatācijā 2021. gada decembrī nodeva un projekta realizāciju turpina jau Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Projekta mērķis ir cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem dot iespēju patstāvīgi dzīvot ērtā mājoklī, izmantot pakalpojumus, ko lieto ikviens sabiedrībā, kā arī saņemt individuālu atbalstu, ja tāds ir nepieciešams. Ēkas pirmā stāva iekārtojums ir pielāgots cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pašlaik grupu dzīvokļos uz dzīvi pārcēlušies četri Dienvidkurzemes novada iedzīvotāji, par kuriem vēlamies pastāstīt.

 

JĀNIS TROFIMOVS, Dienvidkurzemes novada, Rucavas pagasta iedzīvotājs

JĀNIS TROFIMOVS

Jānim pēdējo piecu gadu laikā ir bijušas grūtības ar labu dzīvesvietas atrašanu, tādēļ viņš ir priecīgs, ka šogad rasta iespēja dzīvot grupu dzīvokļu mājā “Sudrabi”. Tur viņš var pamazām mācīties, kā dzīvot patstāvīgi, kad pašam jāmēģina ar visu tikt galā.

“Sudrabos” Jānim ir labiekārtots dzīvoklis ar visu nepieciešamo iedzīvei un netālu atrodas arī viņa darbavieta. Jānis ir absolvējis Purmsātu internātpamatskolu (tagadējo Mežupes pamatskolu), kur apguvis kokapstrādes profesiju. Bija nepieciešams iegūt arī praktiskās iemaņas un to viņš varēja mācīties Rucavā esošajā gaterī. Kad skolas gaitas bija pabeigtas, tad Jānim gaterī piedāvāja patstāvīgu darbu. Tā nu jau gadus četrus katru darba dienu viņš tur strādā.

Brīvdienās, lai atpūstos no ikdienas un darba, Jānis brauc ciemos pie vecmāmiņas uz Nidu, kur palīdz veikt dažādus mājas darbus: skalda malku, ravē dārzu un dara citus saimniecības darbus. Jāņa vislielākais hobijs ir makšķerēšana, lomus viņš noķer gan dīķī, gan upē un arī jūrā.

Arī darbdienu vakari “Sudrabos” Jānim nav garlaicīgi - viņš kopā ar citiem mājas iemītniekiem gatavo ēst, palīdz sakopt apkārtni, spēlē novusu un labi pavada laiku, kopā svinot arī dzimšanas dienas un citus svētkus.