Projekta aktualitāte
Zvilnis

Dienvidkurzemes novada pašvaldība īstenojusi aktivitātes, kuras uzlabos vides kvalitāti un nodrošinās vietējo iedzīvotāju, tūristu, zvejnieku un citu pludmales apmeklētāju ērtu, drošu un patīkamu uzturēšanos teju 96 km garā Baltijas jūras piekrastes un kāpu daļā.

Piekrastes daļā tapuši jauni labiekārtojuma elementi, kuri, atsākoties pludmales sezonai, tiks uzstādīti vairākās novada pludmales daļās – izgatavotas jaunas informatīvās plāksnes, kuras tiks uzstādītas Papes un Nidas pludmales daļā uz esošajiem stendiem, informējot par darbībām kāpu zonā, drošības pasākumiem un apkārtnē sastopamajiem putniem.

Atsākoties pludmales sezonai, pavasarī Papes un Pāvilostas pludmales daļā tiks uzstādīti kopumā četri divguļamie atpūtas zviļņi un galdi ar soliem, nodrošinot iespēju ērti, droši un kvalitatīvi pavadīt laiku pie dabas, baudot jūras ainavas skatus. Pāvilostas pludmales daļu papildinās jauns volejbola laukuma aprīkojums, savukārt Papē – pludmales pārģērbšanās kabīne un Medzes pagastā “Liedagi” uzstādītas pārvietojamās kāpnes, aizsargājot kāpās un nodrošinot pludmales apmeklētāju ērtu un drošu nokļūšanu pie jūras. Kāpnes papildinātas ar platformu saules rietu un lēktu baudīšanai.

Trepes

Vasaras periodā norisinājušies aktīvi pludmales sakopšanas darbi, savācot atkritumus  ~ 233 m3 apjomā, uzlabojot vides kvalitāti un nodrošinot aizsardzību novada Baltijas jūras piekrastes un kāpu daļā. Aktivitātes veiktas sadarbība ar Latvijas Pašvaldību savienību Valsts reģionālās attīstības aģentūras Nacionālas nozīmes projekta "Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana" (Nr. 1 08/35/2022) ietvaros, ko finansē Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Logo