kultūra Festivāls Baltica 2022
Baltica

No 6. līdz 10. jūlijam jau 12. reizi Latvijā norisināsies starptautiskais folkloras festivāls "Baltica", kas pulcēs vairāk nekā 250 folkloras kopas un etnogrāfiskos ansambļus, kā arī tautas muzikantus, danču meistarus, amatniekus un stāstniekus no visas Baltijas.

Šoreiz festivāla tēma ir "Spēle", moto – "Nāc ar mani spēlēties". Šīgada tēma dod iespēju tradicionālajai kultūrai kalpot par prieka avotu, esot kopībā gan dziesmā, gan dejā, gan citās tradicionālā mantojuma izpausmēs. Uz dažādiem koncertiem un aktivitātēm aicinās ne tikai Rīga, bet arī Alsunga, Dundaga, Pope, Kuldīga, Krimulda, Skrunda, Ventspils u.c. pilsētas, bet lielais noslēguma gājiens un koncerts norisināsies Talsos.

Arī Dienvidkurzemes novads festivālā būs bagātīgi pārstāvēts. Sadziedāt un sadancot uz Rīgu, Skrundu, Dundagu un Talsiem dosies Otaņķu, Nīcas, Bārtas un Rucavas etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas "Zīle", "Traistēni" un "Dižlāņu īve", kā arī kapela "Paurupīte". Bārtas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Gunta Klievēna festivālu "Baltica" uzskata par ļoti nozīmīgu pasākumu tradicionālajai kultūrai: "Priecājamies no sirds, ka atkal tautasdziesma tiks celta godā! Tieši tautasdziesmās ir mūsu latvietības kods, tā ir mūsu īstā vērtība, caur to esam bagāti un stipri! Un tāpēc šis festivāls mums ir lieli svētki!" Savukārt Kazdangas folkloras kopas vadītāja Ilona Freimane novēl visiem festivāla dalībniekiem veiksmi: "Lai izdodas piedzīvot skanīgu, radošu un darbīgu festivālu! Lai varam sevi parādīt un citus apskatīt! Dzīvosim tā, lai no festivāla paliek medus garša uz mēles, kad podiņš jau izēsts! Uz tikšanos festivālā!"

Vairāk par festivālu "Baltica 2022" lasi ŠEIT