Mācības

Līdz 20. jūnijam Baltijas jūras reģionā norisināsies plaša mēroga ikgadējās starptautiskās militārās mācības “BALTOPS 24”.

Mācībās piedalīsies vairāk nekā 50 kuģi un vairāk nekā 85 gaisa kuģi un aptuveni 9000 karavīru no Amerikas Savienotām Valstīm, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Igaunijas, Itālijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Latvijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Somijas, Spānijas, Turcijas, Vācijas un Zviedrijas.

Nacionālos bruņotos spēkus šajās mācībās pārstāvēs Jūras spēki, tostarp Ūdenslīdēju komanda, kuģis A-53 “Virsaitis” un “A-90 Varonis”, Speciālo operāciju pavēlniecība un Zemessardze. Mācību norisi atbalstīs Gaisa spēki, Mācību vadības pavēlniecība, Militārā policija, Nodrošinājuma pavēlniecība un Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde.

Mācību “BALTOPS 24” ietvaros Latvijas teritoriālajos ūdeņos un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā, tostarp Kurzemes piekrastē tiks trenētas dažādas taktiskās operācijas ar sabiedroto valstu kuģu, gaisa kuģu un militārās tehnikas iesaisti, tajā skaitā notiks jūras desanta izsēdināšana.

Baltijas jūrā pie Šķēdes militārā poligona notiks kaujas šaušana, intensīva Latvijas un sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās un Latvijas gaisa telpā lidos militārie gaisa kuģi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militārajām mācībām valsts teritorijā, jo tās ir vērstas uz mūsu valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.