Pacēlājs

Pie Nīcas un Otaņķu pagastu apvienības pārvaldes ēkas Otaņķos, kur iekārtots arī feldšerpunkts, bibliotēka, tautas nams, frizētava un Otaņķu pagasta piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība, uzstādīts lifts-pacēlājs, kas nodrošinās iedzīvotājiem ērtu pieejamību dažādiem pakalpojumiem.

Pacēlāja celtspēja ir 225 kg, un tas ir piemērots gan māmiņām ar bērnu ratiņiem, gan pacientiem ratiņkrēslā un citiem, kam iepriekš pa kāpnēm bija sarežģīti nokļūt ēkā. Jauno iekārtu to atklāšanas dienā 14. februārī pirmā testēja māmiņa Inga Pirte ar mazo Kristianu ratiņos, savukārt Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis nodziedāja braucamdziesmu.

Pacēlāja svinīgajā atklāšanā piedalījās Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Kalējs, novada Veselības aprūpes centra darbinieces: vadītāja Vija Jablonska, Ārstu palīgu nodaļas vadītāja Agrita Driviņa, Primārās veselības aprūpes nodaļas vadītāja Inata Štāle, SIA “E. Gulbja Laboratorijas” Liepājas, Grobiņas un Nīcas filiāles vadītāja Linda Suvorova, Otaņķu feldšerpunkta ārsta palīdze, feldšere Ilze Eidiņa un Dunikas un Rucavas pagastu apvienības pārvaldes vadītāja Agija Kaunese, kas pašlaik pilda arī Nīcas un Otaņķu pagastu apvienības pārvaldes vadītājas pienākumus.

V. Jablonska priecājas, ka Rucavas un Nīcas puse pašlaik ir labi nodrošināta ar veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību – ir feldšerpunkti, aptiekas un analīžu nodošanas iespēja. Otaņķu feldšerpunkta kaimiņos drīz atvērs E. Gulbja Laboratorijas analīžu nodošanas punktu. Īpašu pateicību V. Jablonska velta feldšerei Ilzei Eidiņai, kas Otaņķu feldšerpunktā veic pacientu pieņemšanu, izmeklējumus, ekspresdiagnostiku, manipulācijas, profilaktisko vakcināciju, darbību reģistrēšanu e-veseliba sistēmā, tai skaita e-recepšu, darba nespējas lapu un izziņu izsniegšanu. I. Eidiņa veic arī veselības aprūpi mājās, dodoties pie slimniekiem vizītēs pat savās brīvdienās. “Ilze pašaizliedzīgi kalpo savai misijai!” paslavē V. Jablonska.