Projekta aktualitāte
1

Ieguldijums Tava nakotne

Nīcas  vidusskolā notika karjeras pasākums Nīcas, Rudes, Rucavas un Sikšņu 5. - 6. klases skolēniem, kurā tika izzināta stjuarta profesija.
Nodarbības ietvaros skolēni iepazinās ar profesionālu stjuarti, viņas karjeras stāstu, ikdienu, veicamajiem darba pienākumiem, darba instrumentiem, nepieciešamajām prasmēm un iemaņām šajā profesijā.
Uzzināja, ka stjuartes profesija/darbs ir bijis lektores sapņu profesija jau no skolas laikiem. Tāpat tika noskaidrots, ka lai kļūtu par stjuarti ir vairāki būtiski nosacījumi un nepieciešamās prasmes – augums sākot no 1.60 m, ļoti labas svešvalodu zināšanas, peldēšanas, fiziskās sagatavotības, sevis pasniegšanas/prezentēšanas prasmes, komunikācija, augsta atbildības sajūta un citas. Profesionāle pastāstīja, ka stjuartiem obligāti ir jābūt 2 “aksesuāriem” – pildspalvai un pulkstenim, kas paredzēti ārkārtas situāciju gadījumā, kā arī iepazīstināja ar šīs profesijas priekšrocībām un trūkumiem.
Skolēniem bija milzīga interese par šo profesiju, tika uzdoti ļoti daudz, dažāda veida jautājumi gan nodarbības laikā, gan vēl pēc tās.
Nodarbības notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


Nīcas novada domes 
pedagogs karjeras konsultants
Vija Jurjeva