Projekta aktulitāte
Ieguldijums Tava nakotne

Ieguldijums Tava nakotne

Nīcas vidusskolā notika izglītojošs karjeras pasākums Nīcas, Rucavas un Sikšņu skolas skolēniem no 8. - 9. klasei.
Meistarklases laikā skolēni tika iepazīstināti ar  profesionāli, viņas dzīves/karjeras stāstu, par to kā mainījušās profesijas, viņas vēlmes un prasmes dzīves laikā.
Uzņēmēja izglītoja skolēnus par vizuālā tēla ietekmi uz karjeru, par to, ka pirmais iespaids par cilvēku rodas pirmajās 30 sekundēs un tas ir ļoti svarīgs faktors.
Profesionāle uzsvēra vizuālā tēla nozīmi kā vienu no veiksmīgas karjeras veidošanas paņēmiena, tādējādi atstājot veiksmīga cilvēka tēlu/iespaidu. Tika diskutēts par to, ka klasika un biznesa krāsas vienmēr būs modē un to vajadzētu izvēlēties dodoties uz darba interviju vai pārrunām. Skolēni tika mudināti domāt gan par dreskodu (dress code), gan mācību nozīmi, dažādām prasmēm, vizuālo tēlu, to ietekmi un saistību ar reālo dzīvi. 
Nobeigumā skolēni atzina, ka šī ir bijusi ļoti interesanta, vērtīga un noderīga meistarklase. Uzzināto, par vizuālo tēlu, noteikti ņemšot vērā ne tikai veidojot savu karjeru, bet arī ikdienā. Meistarklase notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Nīcas novada domes
pedagogs karjeras konsultants
Vija Jurjeva