kultūra Ikara svētki
Ikara svētki

Jau astoņpadsmito reizi Priekule un priekulnieki pošas ikgadējiem Ikara svētkiem, kas šogad norisināsies 30. jūlijā, aicinot uz nelielo pilsētiņu viesus gan no Dienvidkurzemes novada, gan visas Latvijas!

Tradicionāli svētkus atklās svētku gājiens. “Pēdējos divus gadus pandēmijas ierobežojumu dēļ Ikara svētki pavadīti bez atklāšanas gājiena, bet šogad esam priecīgi, ka šo tradīciju varam atkal turpināt, kā arī svētkus varam svinēt ar lielāku vērienu! Visas dienas garumā norisināsies dažādas aktivitātes, kas iepriecinās gan lielos, gan mazos”, pastāsta Priekules pilsētas kultūras darba organizatore Rigonda Džeriņa.

Šajos svētkos Priekules lidlaukā svētku viesiem sagādāts nebijis pārsteigums, un šogad tas būs skaļš un jaudīgs. Priekules lidlaukā norisināsies “Poorbaltic Burnout Challenge” ar vienīgo un iespaidīgāko riepu kūpināšanu Dienvidkurzemes novadā. Pasākuma īpašie viesi un žūrijas locekļi – pasaules slavenais drifta meistars un priekulnieks Kristaps Blušs un “Labie perekupi”. Neiztikt arī bez paša meistara priekšnesuma: 1000 zirgspēku jaudīga auto riepu kūpināšanas meistarklases. Bet, lai labāk iepazītu Priekuli, visu svētku nedēļu pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties izziņas un orientēšanās spēlē “Priekam pa pēdām Priekulē”.

Svētkus noslēgs vakara koncerts, kurā uzstāsies dziedātāja Rūta Dūduma un komponists Jānis Ķirsis ar programmu, kas veltīta latviešu estrādes zelta melodijām – ar Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Ulda Marhilēviča, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna u.c. komponistu dziesmām, un grupa “Audiokvartāls”, bet pēcāk nakts balle kopā ar “Ballīšu kvartālu” un DJ Gunchu.

Svētku programma un izzinošās spēles noteikumi skatāmi ŠEIT

Tirgotājiem lūgums pieteikt dalību, zvanot pa tālruni 28310484 (Irina Gintere)