Iedzīvotāju iniciatīva Projekti
Projekts

Ar mērķi sekmēt sadarbību starp pašvaldību un sabiedrību, kā arī veicināt iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību, 2022. gadā pašvaldība izsludināja Iedzīvotāju iniciatīvu konkursu, kurā tika atbalstītas 13 projektu idejas.

Palēnām iedzīvotāji īsteno iesniegtās iniciatīvas. Jau iepriekš informējām, ka 2022. gada vasaras izskaņā īstenoti pirmie divi projekti - bērnu dienas nometne “Zinošs, aktīvs un drošs” un “Otrie papīra (un formas) svētki Amālijas muižā (Amalienburgā)”. Tagad realizētas nākamās idejas.

Šī gada sākumā biedrība “Ziedu 3” īstenoja ieceri “Bērniem radošs un aktīvs ciems”, kuras ietvaros Aizputes pagasta Rokasbirzē, Ziedu ielas 3 pagalmā izvietots bērnu laukuma rotaļu elements, kas paredzēts dažāda vecuma bērniem. Uzstādīšanu biedrība veica saviem spēkiem. Bērnu laukums ir pieejams ne tikai šīs mājas iedzīvotājiem - iespēju rotaļāties tajā izmanto gan vietējie bērni, gan apkārtnē dzīvojošie.

Projekts

Savukārt šogad maijā Nīcas evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze realizēja pašvaldības atbalstīto iedzīvotāju iniciatīvu “Baznīcas pagalma labiekārtošana LELB simtgadē”. Projekta ietvaros iegādāta magnolija, kā arī rododendru un hortenziju stādi baznīcas pagalma puķu dobei. Tāpat arī uzstādīta lapene un divas eņģeļu skulptūras, kas lieliski papildina kopējo ainavu. Darbos atsaucīgi iesaistījās draudzes cilvēki un kopīgiem spēkiem baznīcas pagalmu padarīja krāšņāku. Projekta vadītāja min, ka saņēmuši pozitīvas atsauksmes no apmeklētājiem par praktiski pielietojama un vizuāli pievilcīga inventāra nodrošināšanu dažādiem svētkiem un pasākumiem – kāzām, kristībām u.c. Šī iniciatīva bija kā turpinājums jau iepriekš īstenotajiem projektiem baznīcas pagalma labiekārtošanai.

Projekts

Informāciju sagatavojusi
Attīstības un uzņēmējdarbības daļa