dkn_2_vidusskola
FacebookX / TwitterLinkedinThreads

Jūnija domes sēdē Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu par Dienvidkurzemes 2. vidusskolas iekšējo reorganizāciju, kas notiks, sākot ar 2027./2028. mācību gadu.

“Šī iekšējā reorganizācija nozīmē, ka, sākot ar 2027./2028. mācību gadu izglītības iestāde neīstenos 7. - 9. klašu pamatizglītības posmu neklātienē,” skaidro Dienvidkurzemes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Kampare.

Līdz šim Dienvidkurzemes 2. vidusskolā, kas atrodas Aizputē, īstenoja divas izglītības programmas: neklātienes pamatizglītības programmu no 7. līdz 9. klasei un tālmācības vidējās izglītības programmu. Pēc reorganizācijas pabeigšanas skolā īstenos tikai tālmācības vidējās izglītības programmu.

“Šāds risinājums pieņemts tāpēc, ka pamatizglītības programma no 7. līdz 9. klasei nespējam izpildīt kvantitatīvās prasības jeb, vienkārši sakot, šajā programmā ir nepietiekams skolēnu skaits,” informē G. Kampare. “Lai valsts turpinātu finansēt šo programmu, tajā ir nepieciešami vismaz 120 audzēkņi, taču mums šajā mācību gadā ir 40. Kad tagadējie 9. klases skolēni pabeigs mācības, paliks vairs tikai 15.”

Taču joprojām Dienvidkurzemes 2. vidusskolā turpinās īstenot tālmācības vidējās izglītības programmu 10. līdz 12. klašu skolēniem, kur to skaits ir pietiekams. “Tajā vidējo izglītību apgūst jaunieši, kas kaut kādu iemeslu dēļ ir pārtraukuši mācības klātienes vidusskolās: tie ir jaunieši, kam varbūt pietrūkusi motivācija turpināt mācības, citi izvēlējušies sākt strādāt, kā arī ir vēl citi iemesli, taču ar laiku viņi ir sapratuši, ka vēlas iegūt vidējo izglītību.

Šajā mācību gadā tālmācības vidējās izglītības programmu Dienvidkurzemes 2. vidusskolā 10. klasē apgūst 61 audzēknis, tikpat arī 11. klasē, bet 12. klasi beigs 114 audzēkņi, kas kopā vidusskolas posmā ir 236 audzēkņi. Lai izpildītu kvantitatīvos rādītājus, jābūt vismaz 120 skolēniem 10. - 12.klašu posmā.

Saistītas tēmas

Aktualitātes:
Izglītība