Ģimenei draudzīgākā pašvaldība

11. oktobrī uzsākts iedzīvotāju balsojums Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā ''Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023". Sabiedrības integrācijas fonds aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju līdz šī gada 9. novembrim vietnē Vieta ģimenei (vietagimenei.lv/pasvaldibas/) izvērtēt katras pašvaldības sniegto atbalstu ģimenēm ar bērniem un balsot par, viņaprāt, ģimenēm draudzīgāko pašvaldību 2023. gadā.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās kopš 2017. gada un tajā piedalās arī Dienvidkurzemes novada pašvaldība akcentējot novadu kā ģimenei draudzīgu. Konkursa primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm, līdztekus veidojot vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

Paralēli konkursam ir uzsākts ikgadējais balsojums, kur ikvienam iedzīvotājam ir iespēja ne tikai novērtēt un sniegt priekšlikumus, atbalstot savu pašvaldību, bet, pamatojoties uz pieredzi, balsot arī par citām ģimenei draudzīgām pašvaldībām. Turklāt balsot varēs reizi dienā no vienas ierīces līdz pat šī gada 9. novembrim, aizpildot balsošanas anketu www.vietagimenei.lv

Konkurss veido vidi pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu. Ikvienai ģimenei ir svarīgi dzīvot pašvaldībā, kurā tiek uzklausītas iedzīvotāju vajadzības un vēlmes, kā arī sniegtas dažādas priekšrocības – pieejamas brīvā laika pavadīšanas iespējas un kultūras pasākumi gan bērniem, gan pieaugušajiem, sakārtota pilsētvide, kā arī nodrošinātas interešu un izglītības iespējas. Šis konkurss ir lielisks veids, kā motivēt pašvaldības uzlabot savus pakalpojums, lai ikviena ģimene savā pašvaldībā justos sadzirdēta, piederīga un atbalstīta, tostarp no pašvaldības puses.

Plašāka informācija par pašvaldībām, kā arī balsojuma anketa pieejama: www.vietagimenei.lv.