kultūra
Kazdangas parka svētki

Septembra pirmajā sestdienā, 3. septembrī, jau sešpadsmito reizi norisināsies Kazdangas parka svētki, kad uz vienu no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem parkiem Latvijā aicināti viesi no tuvienes un tālienes.

“Kopš 2007. gada, kad Kazdangas Parka svētki norisinājās pirmo reizi, tie ir auguši un kļuvuši par neatņemamu Kazdangas kultūras dzīves tradīciju. No pavisam neliela pasākuma ar svētku balli vakarā, svētki ir izauguši līdz pasākumiem visas dienas garumā, sniedzot iespēju apmeklēt un baudīt dažādus kultūras, sporta un izklaides pasākumus vienkopus. Un tā ir arī diena, kad Kazdangā bez īpaša uzaicinājuma brauc satikties Kazdangas tehnikuma absolventi no visas Latvijas. Tie ir svētki mums pašiem un ciemiņiem!” stāsta Kazdangas pagasta kultūras pasākumu organizatore Inese Birkenfelde.

Jau no agra rīta svētkus ieskandinās pludiņmakšķerēšanas sacensības Dzirnezerā, turpinoties ar volejbola sacensībām un dažādām radošajām darbnīcām un aktivitātēm bērniem visas dienas garumā. Svētkus svinīgi atklās Dienvidkurzemes novada pašdarbības kolektīvu koncerts, kurā uzstāsies vienīgais mūsu novada pūtēju orķestris “Kazdanga”, Bārtas kultūras nama vokālais ansamblis un Aizputes vīru ansamblis “Kurši”, bet svētkiem asumu piedos Liepājas ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi no biedrība “Workout Generation” un Zaņas amatierteātra “Nav tik traki!” izrāde “Pilsētnieki”. Svētku dienu noslēgs vakara koncerts ar muzikāli eleganto un izklaidējošo ansambli “Vectēva papirosi” un nakts balli kopā ar grupu “Lustīgais blumīzers”.

Kazdangas Parka svētku programmu skati ŠEIT