Izstādes atklāšana kultūra
Izstādes

No 20. septembra līdz 28. oktobrim Zentas Mauriņas piemiņas istabās apskatāma mākslinieces Agneses Rudzītes izstāde – lasītava “Ak! Atvaino, ka pamodināju”. Šī ir mākslinieces pirmā lielā personālizstāde.

Izstādē apkopoti grafiski darbi, kuros attēloti ar dabu saistīti motīvi. Savos zīmējumos māksliniece pievērš uzmanību dabas savdabībai un unikalitātei, kā arī uzsver mūžības un dzīves cikla tēmu. Nesteidzīgie izstādes apmeklētāji varēs iegrimt grāmatu pasaulē un arī tur sastapt mākslinieci. Būs iespēja pieskarties grafikai, kā arī iesēsties tajā. Darbi tapuši periodā no iespaidiem bagātā skolas laika Grobiņā līdz mūsdienām.

Izstādes

“Mūsu senči allaž dzīvojuši saskaņā ar dabas ritmiem. Norises dabā pārsteidz un negarlaiko. Daba ir skaista, varena un bezkaislīga skolotāja – dod un ņem, kad tai labpatīk. Palūkosimies uz kokiem. No tiem varam mācīties sakņu sajūtu, vietmīļa būtību un mono izjūtu. Tie nespēj, pat neuzdrīkstas, izraut saknes un aiziet, kur tiem labāk. Samierināšanās, sazemēšanās, pielāgošanās,” dalās A. Rudzīte.

Mākslinieks Jānis Spalviņš reiz par Agnesi teicis: “Zīmējums kā mākslinieciskās izpausmes tehnika autorei ir tuva un svarīga. Viņa to ir izkopusi līdz perfekcijai, attīstījusi savu rokrakstu, sasniedzot vērā ņemamus rezultātus. Spēja pārvaldīt zīmējumu, izprast un izmantot  grafīta specifiku māksliniecei ir nodrošinājusi kvalitatīvu rezultātu šajos darbos. Agnese ir iedziļinājusies un izpētījusi liepas koka un citu augu augšanas procesu ne tikai dabiskā vidē, bet arī savā pilsētā – Liepājā. Liepas koka augšanas izmaiņas dažādos gada laikos industriālā vidē. Koka lapu struktūras, grafiskās nianses, vizuālās variācijas un bezgalīgā faktūru daudzpusība ir jauns iedvesmas avots nākošiem zīmējumu cikliem.”

Izstādes atklāšana 22. septembrī plkst. 15.00.

Izstādes