Izstāde kultūra
Izstādes

No 10. novembra Grobiņā, Zentas Mauriņas piemiņas istabās, skatāma tekstilmākslinieces Lilitas Bauģes personālizstāde “Nospiedums”. Eksperimenti vairāku gadu laikā, rūpīgs un pacietīgs izpētes darbs vainagojies ar izstādi, kurā skatāmas kompozīcijas uz auduma, izmantojot Latvijas augu daudzveidību un iepazīstot dabīgo krāsu gammu. 

Māksliniece savu jaunāko darbu kolekciju veidojusi bio - apdrukas jeb eco -print tehnikā, kas ir dažādi tehniskie paņēmieni, kuros dabas materiāliem mijiedarbojoties ar kodinātājiem uz auduma iekrāsojas pārsteidzoši precīzi augu nospiedumi. L. Bauģe atklāj: “Šī izstāde ir apzināta satikšanās telpa ar aizejošo un atnākošo. Cikliska un nemitīga dabas atjaunošanās pavada cilvēka mūžu kā paralēla dzīve, ko var pamanīt dzimstam kā pumpuru, vai mirstam kā krītošu lapu. Tā ir visa liekā atmešana, atkal satikšanās ar savu iekšējo bērnu, kas rotaļājoties izpēta pasauli. Ar bērna prieku ļāvos zinātkārei, kas kā nejaušības atslēga atslēdz durvis uz noslēpumaino augu un krāsu pasauli.”

Lilita Bauģe dzīvo Gaviezē un ir Gaviezes senlietu krātuves “Atmiņu pūrs” vadītāja. Pārceļoties no Rīgas uz Gaviezi, māksliniecei atklājušies jauni izpētes lauki, jo dzīve kādreizējās Gaviezes dzelzceļa stacijas teritorijā rosinājusi pētīt vēsturi, un iegūtās zināšanas un iespaidi izmantoti mākslas darbu radīšanas procesā. Kopš 2011. gada regulāri piedalās tekstilmākslas izstādēs, viņas darbi bijuši eksponēti Latvijā, Baltkrievijā, Polijā, Spānijā, kā arī sarīkojusi vairākas personālizstādes.