kultūra
Izstāde

14. augustā plkst. 13.00 Ziemupes Tautas namā tiks atklāta lietuviešu mākslinieces Gabrielles Žemaitytes - Travis multimediāla laikmetīgās mākslas izstāde Antagonised mediations (tulk. Antagonizētas starpniecības), kas būs apskatāma līdz 10. septembrim.

Izstādes autore ir Londonā dzīvojoša lietuviešu māksliniece Gabrielle Žemaityte – Travis (Gabrielle Zemaityte - Travis). Gabrielle galvenokārt strādā ar kustīgo attēlu un fotogrāfiju. Viņas šī brīža pētniecības process centrējas uz dabas personifikāciju un to, kā mūsu izpratni par šīm lietām – kā daba un algoritmi – veido mūsu attieksme pret tām. Iedvesmojoties no mītiem un vietējiem stāstiem, viņa rada tēlus, kas iegūst cilvēka balsi un izrāda cilvēciskas rūpes attiecībā uz komunikāciju, saskarsmi un tās autentiskumu.

Šīs izstādes konteksts pats par sevi ir zināmā pretrunā, jo Gabrielles Zemaitytes - Travis darbu pamatvēstījums ir, ka nav tādas lietas kā autentiska pieredze, jo viss mūsu dzīvē ir pastarpināts un nodots caur kādu citu prizmu - vai tā būtu valoda, vai kameras objektīvs, tehnoloģijas, vai mūsu vērtības un ideāli. Bet šī izstāde tiek veidota, pateicoties viņas personīgai un šķietami autentiskai pieredzei un attiecībām ar vietējo vidi, un viņas pārliecībai, ka Ziemupes mežonīgā pludmale un meži ir skaists un dārgs gabaliņš debesu.

Izstādi iespējams apskatīt, iepriekš piesakoties, zvanot 26338229.                                

 

Informāciju sagatavoja:

Daina Vanaga, 26107720