Liepāja ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027. gadā

3. maijā starptautiskās žūrijas locekļi ieradās Liepājā, lai klātienē iepazītos un novērtētu Liepājas pilsētas un Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu kopīgi veidoto Liepājas pieteikuma koncepciju "(ne)miers" konkursam "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" un, lai pārliecinātos, ka piedāvātā programma ir īstenojama Liepājas uzvaras gadījumā. 

Dienas programmas noslēgumā, žūrijas locekļi devās uz Liepājas jūrmalu, kur, ar 30 minūšu priekšnesumu sagaidīja Dienvidkurzemes novada - Bārtas, Nīcas, Otaņķu, Rucavas, Krotes un Kuldīgas novada folkloras un etnogrāfiskās kopas, dziedot spēka dziesmas un priekšnesumā iesaistot arī klātesošos, parādot abu novadu īpašo piedāvājumu, pievienoto vērtību un pienesumu Liepājai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai 2027. gadā. 

Konkursa "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" aizstāvēšana notiks 9. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur visas trīs kandidātpilsētas - Liepāja, Valmiera un Daugavpils - klātienē starptautiskajai žūrijai aizstāvēs savu piedāvāto koncepciju. Rezultāts, kura no pilsētām iegūs titulu, tiks paziņots 10. maijā. 

Foto galerija skatāma ŠEIT.