Muzeju sanāksme Tukumā

22. martā, Tukuma Durbes pilī, norisinājās Kurzemes reģiona pašvaldību akreditēto muzeju konference, kurā diskutēja par Covid – 19 ietekmi uz muzeju darbību pēdējo divu gadu laikā, kā arī pārrunātas problēmas un ieguvumi pēc administratīvi teritoriālās reformas un  kā turpināt darbu jaunajā situācijā.

Pēc muzeju vadītāju prezentācijām par darbu ierobežojumu laikā, kad muzeji ilgstoši tika slēgti, kā arī par projektu realizāciju un pētniecisko darbu secināts, ka neskatoties uz tiešo apmeklētāju skaita samazinājumu pandēmijas laikā, muzeju darbinieki ir meklējuši inovatīvus risinājumus, kas palīdzētu aizsniegt savu mērķauditoriju. Aktīvi arī strādāts pie projektu realizācijām un pētnieciskajiem darbiem.

No Dienvidkurzemes novada konferencē piedalījās visu sešu akreditēto muzeju vadītājas: Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga, Apriķu muzeja vadītāja Aina Cērmane, Kazdangas muzeja vadītāja Solvita Janvāre, Bārtas muzeja vadītāja Aija Ķude, Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova un Vērgales pagasta muzeja vadītāja Mirdza Sīpola. Sarunās piedalījās arī Latvijas Republikas Kultūras ministrija muzeju nozares vecākā referente Gundega Dreiblate un referente Jana Šakare.

Foto galerija ŠEIT

 

Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvaldes vadītājas vietnieks

Gundars Venens