Datums 17. septembris, 2022
Laiks13.00
Vieta Otaņķu tautas nams
Daudzbalsība

Lai saglabāto vietējo kultūrvēsturisko mantojumu un to popularizētu vietējā sabiedrībā, 17. septembrī Otaņķu tautas namā izskanēs Dienvidkurzemes daudzbalsības daudzinājums. “Pirmo reizi, 2019. gadā, tas notika Nīcā, šogad – Otaņķos, savukārt nākamgad ceram ciemoties Bārtā. Pēc tam - atkal no gala,” pastāstīja Otaņķu tautas nama vadītāja Annija Dita Stanga.

No plkst. 13.00 ikviens interesents aicināts noklausīties etnomuzikoloģes Igetas Ozoliņas lekciju “Tautasdziesmas ceļš”. Tajā aplūkos tautasdziesmas jēdzienu, runās par senā slāņa daudzbalsību un burdonu.

Notikuma centrālais elements – Nīcas, Otaņķu un Bārtas etnogrāfisko ansambļu garo saucienu un leišu concerts no plkst. 14:00. Koncertā piedalīsies arī katra ansambļa tiešie mantinieki – vietējās bērnu un jauniešu folkloras kopas: Nīcas vidusskolas "Rakari", Liepājas Bērnu un jaunatnes centra "Ķocis" un Bārtas kultūras nama "Bārtenieki".

Dienvidkurzemei raksturīgos godu un gadskārtu svētku salmu rotājumus – ķistus iemācīs darināt Aija Brikmane.

Ieeja ir bezmaksas. Pasākumu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas regions, Latvijas valsts meži un Dienvidkurzemes novada pašvaldība. Pasākumu organizē Nīcas novada attīstības biedrība.

Daudzbalsība