Datums 3. februāris, 2023
Laiks18.00
Vieta Priekules kultūras nams
kino

Filma par cilvēkiem, kas ikdienā uztur kultūras dzīvi ārpus Rīgas, par viņu dažādo pieredzi un attieksmi pandēmijas laikā. Pirms filmas tikšanas ar pašu režisori.

Kad pasaulē notiek kas negaidīts, cilvēkus visvairāk interesē, kā tas ietekmē viņu dzīvi. Tāda ir mūsu daba – saprast un censties pieņemt pārmaiņas, citādi ikdiena, darbs, draugi, atpūta un daudzas citas pašsaprotamas lietas var kļūt bezjēdzīgas un liekas.

“Pandēmijai sasniedzot Latviju, daudzās jomās pieņēma dažādus regulējumus un ierobežojumus. Šī filma ir dokumentāla liecība tam, kā dzīvoja Latvijas lauku un mazpilsētu kultūras un tautas nami tad, kad Covid – 19 izplatība bija vislielākā. Kā pārdzīvot visu to, ko nedrīkst? Atceltas, faktiski – pārtrauktas izrādes, koncerti, mēģinājumi, pulciņi un nodarbības. Gandrīz visa darbošanās – tikai attālināti. Kultūras nams kļūst tukšs. Vai miris? Vai tikai pauze? Kam tas ir svarīgi? Cik tas ir nozīmīgi? Kā un ko darīt?” par filmas ideju stāsta režisore I. Vaļeniece.

Filmas veidotāji ir apkopojuši vairāku desmitu kultūras namu vadītāju stāstus un viedokļus. Intervijas ierakstītas pandēmijas laikā, ievērojot epidemioloģiskos sanitāros noteikumus. Filma veidota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.