Datums 17. februāris, 2023
Laiks19.00
Vieta Aizputes kultūras nams
Dejas

Aizputē atgriežas HOROS programma ar divu īsformāta dejas darbu viesizrādēm - Janas Jacukas monoizrāde “Viss būs labi” un Gundegas Rēderes veidotais dejas duets ar Marģeru Vanagu Elīnas Silovas dzīvās mūzikas pavadījumu izrādē “Horizontā”.

“Viss būs labi” ir Janas Jacukas autobiogrāfiska monoizrāde par aizliegumiem, ar kuriem Jana saskārās bērnībā, un par to, kas notika katru reizi, kad tie tika pārkāpti. Tas ir stāsts par ģimeni un pieaugšanu, kas sākas ar spilgtu epizodi bērnībā un ved cauri trauslajām meitas un tēva attiecībām. Izrāde tapusi Latvijas Jaunā teātra institūta organizētā cikla “Ārējais klimats/ iekšējais laiks” ietvaros un pirmizrādi piedzīvoja 2019. gadā.

“Horizontā” ir horeogrāfes Gundegas Rēderes kustību izrāde, kas saņēmusi festivāla “Patriarha rudens 2021” balvu kā labākā laikmetīgās dejas izrāde. Tas ir ieskats nerimstošā, dzīvā un mainīgā procesā, kā, atdodot daļu sava svara otram un uzņemot daļu partnera svara, rodas smalks kopīgais līdzsvars. Par uzticēšanos un balansu ārpus balansa. Kopā ar Rēderi uz skatuves ir dejotājs Marģers Vanags, kā arī mūziķe Elīna Silova. Izrādes kostīmus veidojusi Paulīne Kalniņa, gaismu partitūru - Niks Cipruss.

Pēc izrādēm Aizputes Kultūras namā norisināsies programmas veidotāju saruna ar darbu autoriem, kurā skatītāji ir brīvi aicināti uzdot arī sev interesējošos jautājumus.

Biļetes pārdošanā ŠEIT vai iespēja rezervēt Aizputes kultūras namā.

Dejas