Vikas Štrauhas gleznu izstādes atklāšana

20. martā kopā ar  Ziemupes Tautas namā norisinājās pavasara un mākslinieces Vikas Štrauhas gleznu izstāde ieskandināšana ar Bārtas etnogrāfisko ansambli.  "Lai arī šobrīd dzīvoju blakus Liepājai, sevi uzskatu par Liepājas mākslinieci. Savā radošajā darbībā regulāri piedalos gan starptautiskās, gan pašmāju  glezniecības izstādēs. Mani vienmēr ir aizrāvis portreta žanrs. Jo tūliņ, tūliņ pēc mirkļa cilvēks vairs nav tāds kā agrāk, laika nospiedums ir palicis visā viņa būtnē," saka V. Štrauha.


Izstādes īpašais viesis bija Bārtas etnogrāfiskais ansamblis. Satikšanās tika atklāta ar dziesmu "Gana bija laba dzīve", kas pierakstīta Sakā, bet ir ar izteiktām Bārtas puses galotnēm. Kā izstādes atklāšanā teica biedrības "Ziemupīte" pārstāve Daina Vanaga, šī satikšanās šeit un tagad ir nozīmīga, jo mūs visus savieno dažādi pavedieni, kas mūs sasaista kopā. Daina un Daiga ir dziedājušas (un ik pa laikam joprojām dzied) Bārtas etnogrāfiskajā ansamblī, kas ir bijis līdzās esošs dažādos notikumos arī Ziemupes jūrmalā. Māksliniece Vika Štrauha ir piedalījusies atpūtas pasākumā "ma-DARA", kas augusta trešajā nedēļas nogalē norisinās Ziemupes jūrmalā, kur nereti viesojies ir arī Bārtas etnogrāfiskais ansamblis. Tika atklāta arī šī gada atpūtas pasākuma "ma-DARA" tēma, kas ir UPE. 


Īpašais izstādes pārsteigums bija Vikas Štrauhas gleznas uzdāvināšana Līvijai Otanķei un Bārtas etnogrāfiskajam ansamblim. Iedvesmas avots gleznas tapšanai bija Dainas Vītolas fotogrāfija, kurā redzama Līvija - Bārtas etnogrāfiskā ansambļa priekšdziedātāja. Viņas dziesmu pūrs ir neizmērojams. Viņas vitalitāte, dabas mīlestība, sievišķība, dziesmas spēks un gars - tā ir Līvija - koša rakstu zīme Bārtas audeklā. 


Pavasara ieskandināšana un izstādes atklāšana norisinājās pasākumu - notikumu kopuma Ziemupei 600 ietvaros. 

Vairāk par izstādi un tās autori lasi: https://www.dkn.lv/lv/notikums/makslinieces-vikas-strauhas-gleznu-izstade?date=0

Foto galerija ŠEIT