Lai saglabāto vietējo kultūrvēsturisko mantojumu un to popularizētu vietējā sabiedrībā, sestdien, 17. septembrī, Otaņķu tautas namā izskanēs Dienvidkurzemes daudzbalsības daudzinājums. “Pirmo reizi, 2019. gadā, tas notika Nīcā, šogad – Otaņķos, savukārt nākamgad ceram ciemoties Bārtā. Pēc tam - atkal no gala,” stāsta Otaņķu tautas nama vadītāja Annija Dita Stanga.

17. septembrī no plkst. 13.00 ikviens interesents aicināts noklausīties etnomuzikoloģes Igetas Ozoliņas lekciju “Tautasdziesmas ceļš”. Tajā aplūkos tautasdziesmas jēdzienu, runās par senā slāņa daudzbalsību un burdonu. Bet no plkst. 14.00 pasākuma centrālais notikums – Nīcas, Otaņķu un Bārtas etnogrāfisko ansambļu garo saucienu un leišu koncerts. Koncertā piedalīsies arī katra ansambļa tiešie mantinieki – vietējās bērnu un jauniešu folkloras kopas: Nīcas vidusskolas “Rakari”, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra “Ķocis” un Bārtas kultūras nama “Bārtenieki”. Dienvidkurzemei raksturīgos godu un gadskārtu svētku salmu rotājumus – ķistus iemācīs darināt Aija Brikmane.

Ieeja pasākumā bezmaksas. Pasākumu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions, Latvijas valsts meži un Dienvidkurzemes novada pašvaldība. Pasākumu organizē Nīcas novada attīstības biedrība.

Daudzbalsība

Foto: Attēls no portāla www.dunika.lv “Nīceniece un bārteniece tautastērpos”.

Plašāka informācija par Dienvidkurzemes daudzbalsības daudzinājumu ŠEIT